header-slika

Predavanje dr Snežana Zarić ,,Računari u hemiji”

Vanredni profesor Hemijskog fakulteta Univerziteta u Beogradu, Snežana Zarić, održala je predavanje o „Računarima u hemiji“ tj. „Računarskoj hemiji“ u Četvrtoj gimnaziji u Beogradu.

Računarska hemija je predmet na Hemijskom fakultetu koji se izučava u četvrtoj godini studija. On postoji već 30 godina kao posebana oblast u hemiji. Ovim predavanjem Snežana Zarić je želela da objasni učenicima i profesorima šta je to računarska hemija, šta ona može sve da uradi i koliko je značajna za nova istraživanja u hemiji.

Ovom događaju prisustvovali su učenici sa svojim profesorima iz  Pete, Četvrte, Prve, Osme i Trinaeste gimnazije iz Beograda, profesori Medicinske srednje škole i Farmaceutskog – fizioterapeutskog fakulteta u Beogradu.

Sve koje zanima nešto o Računarskoj hemiji mogu da se informišu kod  profesorke Snežane Zarić putem e-mail adrese : szaric@chem.bg.ac.rs.